Madeira, Portugalsko

Madeira nemá skoro žádné pláže, o to více má ale krásné hory a kvetoucí lesy. Je to expozice různých biotopů od mlžných lesů, přes vysokohorské pláně až po polopouště. Na první pohled je přelidněná, je tady hrozně moc lidí a domky se staví i ve stráních kam auto ani nevyjede natož aby bylo kam ho zaparkovat. Auta na Madeiře jsou další zajímavá věc, je to přehlídka automuzea, ale v plném provozu. Potkáte tady 30 i 40 let staré kusy, které jsou denně v provozu hned vedle modelů letošního roku. V Portugalsku se to dobře pozná, protože na novějších registračních značkách je ve žlutém rámečku při straně rok a měsíc první registrace.
Name

Rio Faifao

   

Ermida
 

Rio Faifao

   

Ermida
 

Rio Faifao

   

Ermida
 

Rio Faifao

   

Ermida
 

Rio Faifao

   

Ermida
 

Rio Faifao

   

Ermida
 

S požárem za zády

  vyrážíme na procházku starobylé římské stazky, kterou zde vytyčili římané během nedlouho trvající nadlvády nad pyrenejským poloostrovem a územím portugalska. To co se odehrává za kopcem zatím sledujeme s lehkým neklidem. Hoří tam a letadla hasičů v desetiminutových intervalech krouží nad kopci. Jakkoli to může vypadat děsivě, tak je to pořád více než 20km od nás a navíc víme, že k nám se požár nejspíš nemá šanci dostat. (později bude vidět proč) 

Peneda-Geres
 

Sloupy po římanech

  celá cesta průsmykem na sever je lemována takovými sloupy.  

Peneda-Geres
 

Co to je_?

  chtěl jsem to ochutnat, ale prej radši nee...  

Peneda-Geres
 

Vilarinho da Furna

  zbytky vesnice, které musely ustoupit přehradě. To zajímavé je vidět jen když je velmi malo vody, což jsme evidentně neměli. 

Peneda-Geres
 

Page 15 of 20, showing 10 records out of 199 total, starting on record 141, ending on 150