Makedonie

Cesta do země, která se v poslední době čím dál více cítí jako vetřelec v evropě. Řecko, které si po druhé světové válce přivlastnilo polovinu jejího území drze a okázale hloupě blokuje rozhovory o přístupu do EU. Namísto toho tu posilují Turecké vlivy, čísnké vazby a albánští separatisté. Země, která svou národní identitu zachovala na 38% původní rozlohy má ale turistům co nabídnout. Nádherné hory a jezera, divoké řeky i stepní pláně. Města, která pamatují Osmanskou éru i mnohem dávnější věrozvěsty ze Soluně. Co je pro Čecha docela příjemná změna, že je dobré mluvit česky. Nejednou jsme díky tomu dostali "domestic" slevu na vstupném. Ano, tady se vstupné někde ještě dělí na domácí a turisté (jako někde v asii) ale na druhou stranu mentalita je v evropě - průvodce si po hodinové vyčerpávající přednášce neřekl o "donation" (jako v asii). CENY. Je tu levněji než u nás ačkoli ne ve všem výrazně. Přišlo nám, že jsme jedli na turisticky velmi atraktivních místech za ceny o něco menší než u nás na turisticky neatraktivních místech. UBYTOVÁNÍ ve Skopje však stálo zhruba stejně jako u nás. Kultura PITÍ KÁVY je tady mnohem rozvinutější než v ČR, nikdy se nám nestalo, že bychom ke kávě nedostali sklenici vody. VOZOVÝ PARK vypadá o něco starší než u nás, ale zdaleka se to nepodobá Albánii nebo SE Asii. TURISTICKÉ STEZKY jsou tady značené červeno bíle a je jich dost. Leckde není značek potřeba, stačí chodit po dirt roads mezi vesnicemi.
Name

Kostelík, který si pomalu bere zpět příroda

  při ceste pos vrch Peren 

German a Londýn
 

Výhled z úbočí kopce Vodno

  pomalu se drápeme nahoru  

Vodno
 

Millenium Cross on the mt. Vodno

  Výška 66 metrů, je rozdělen na 33 pater, která symbolizují kristova léta a stojí na dvanácti pilířích co symbolizují apoštoly.  

Vodno
 

Millenium Cross on the mt. Vodno

  v pondělí nejezdí lanovka, takže zcela bez lidí...  

Vodno
 

Millenium Cross on the mt. Vodno

  v pozdaí stavba neméně ambiciózní. Co se tam staví se můžete podívat na infografice zde : http://english.republika.mk/wp-content/uploads/2013/10/110462749-520x238.jpg?b4af33 

Vodno
 

Výhled z Vodno na Skopje

  cestou dolů 

Vodno
 

Lucka se lvem

  Ploštad Makedonia  

Skopje
 

Náměstí Makedonie

  a bojovník na koni 

Skopje
 

Cyril a Metoděj

  poblíž nejvýznamnějšího mostu ve Skopje Kamieneho Mostu 

Skopje
 

Válečník

  na levém břehu Vardaru  

Skopje
 

Page 2 of 15, showing 10 records out of 142 total, starting on record 11, ending on 20